Zadbaj o zdrowie

Młode dziewczęta mogą otrzymać szczepionkę przeciwko HPV w gabinecie ginekologa. Szczepionka HPV pomaga chronić dzieci przed rozwojem wirusa brodawczaka ludzkiego, który w późniejszym życiu może prowadzić do sześciu rodzajów nowotworów. W Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zaleca dwie dawki szczepionki przeciwko wirusowi HPV, pierwszy w wieku 11 lat i sześć miesięcy później. Jeśli dziecko zaczeka do 15 roku życia, będzie potrzebowało trzech dawek szczepionki. Więcej o tym znajdziesz na stronie https://naturahome.pl/.

Seks Rozmowy

Spójrzmy prawdzie w oczy — młodej dziewczynie może być trudno rozmawiać z rodzicem o seksie. Jednak ważne jest, aby miała jakiś sposób na te rozmowy. Postawienie jej przed ekspertem, któremu ufa, pomoże jej uzyskać dokładne informacje i dowiedzieć się o zakażeniach przenoszonych drogą płciową, HIV i zapobieganiu ciąży. Może też porozmawiać ze swoim ginekologiem o bezpiecznych i zdrowych związkach intymnych, tematach LGBTQ i pierwszym seksie. Na stronie macie informacje http://www.rok-radzyn.pl/.

Oceny specjalne

W przypadku dziewcząt i młodych kobiet, które potrzebują kompleksowej opieki ginekologicznej, nawiązanie relacji lekarz-pacjent łączy je z ekspertem, który jest przygotowany do świadczenia pełnego zakresu specjalistycznych usług. Ginekolodzy dziecięcy i młodzieńczy są przeszkoleni w zakresie zaspokajania skomplikowanych potrzeb dzieci i nastolatków z niepełnosprawnością fizyczną lub umysłową, wrodzonymi nieprawidłowościami ginekologicznymi (obecnymi od urodzenia) i przewlekłymi problemami zdrowotnymi, opisano to na stronie https://www.nobleconcierge.pl/zdrowie/osobowosc-isfp/.